Transport surowców – bezpiecznie, szybko i tanio

W transporcie surowców uczestniczy obecnie wiele przedsiębiorstw działających w branży spedycyjnej. W związku z tym firmy, które chcą zlecić tego rodzaju prace, nie muszą samodzielnie tworzyć własnej bazy transportowej – wystarczy tylko, że znajdą dobrego operatora, który będzie mógł je wykonać.

Transport surowców to specyficzna praca – wymagają one odpowiedniej naczepy, a także sprzętu do załadunku. W związku z tym nie każdy operator jest w stanie zapewnić w tej dziedzinie profesjonalną obsługę swoim klientom. Wystarczy jednak tylko kilka chwil spędzonych w wyszukiwarce internetowej – „firma transportowa warszawa” to hasło, dzięki któremu będzie można natychmiast zlokalizować potencjalnych kontrahentów do wykonania zadania. To jednak jeszcze nie wszystko. Na co w związku z tym powinno się zwrócić uwagę?

Krajowo czy międzynarodowo?

Transport surowców prowadzony może być zarówno w ramach jednego kraju, jak i międzynarodowo. Oczywiście, w tym drugim przypadku pojawia się więcej komplikacji związanych z dostarczeniem ładunku do miejsca docelowego, zwłaszcza gdy jest nim kraj poza Unią Europejską. Wówczas oznacza to konieczność poddania go kontroli celnej, co dodatkowo przedłuża całą procedurę. Często prowadzi się też prace przeładunkowe – przykładem jest transport kolejowy surowców pomiędzy Polską a Rosją, co związane jest z szerokością torów. W przypadku transportu międzynarodowego ważne jest znalezienie dobrego operatora z doświadczeniem w tej dziedzinie, który będzie mógł zapewnić profesjonalną obsługę włączającą wszystkie niezbędne prace – magazynowanie, przeładunek, odprawa celna.

Co można przewieźć?

Zasadniczo transportować można praktycznie każdego rodzaju surowce, spełniając przy tym wymogi prawne co do ich przewozu. Dotyczy to między innymi towarów płynnych i suchych – kruszyw, produktów sproszkowanych, półproduktów, chemikaliów, produktów petrochemicznych, by wspomnieć o niektórych z nich. Jeżeli przedmiotem transportu ma być ładunek niebezpieczny, wtedy podlega on przepisom ADR, czyli musi być umieszczony w odpowiednio przygotowanej naczepie, a samochód musi być prowadzony przez osobę posiadającą szkolenie ADR. Takie usługi ma w swojej ofercie między innymi firma Trans-Tok, która świadczy usługi dla klientów głównie z województwa mazowieckiego, ale obsługuje całą Europę i wschód kontynentu.

Dedykowane rozwiązania

Chcąc zlecić transport międzynarodowy surowców, warto wybrać taką firmę, która będzie dysponowała właściwym do tego zapleczem, posiadała wiedzę, umiejętności i praktykę. Jak zostało wskazane, adresy można łatwo zlokalizować w sieci, dlatego to najlepszy sposób na wyszukanie godnego zaufania kontrahenta. Indywidualnie dopasowana obsługa to najlepszy wybór – tutaj można już uzgodnić wszystkie szczegóły wykonania zadania wraz z operatorem, który po podjęciu towaru zajmie się resztą procesów, aby dostarczyć go punktualnie do odbiorcy.Zatem za transport surowców nie trzeba dużo płacić – dzięki wsparciu zewnętrznych firm może być on wykonany bezpiecznie i szybko.

VN:F [1.9.17_1161]
Oceń pomysł na biznes:
Twoja ocena: 0.0/5 (Ocen: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>